Předchozí ročníky

Mezinárodní šachový festival Plzeň

18. ročník – 23.–25. 8. 2019 – „Festival – Plzeň 2019“ – 37 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 30 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.Pokrupa Marek (CZE) 5,5, 2.Simet Mar­tin (CZE) 5,5, 3.Eret Jonáš (CZE) 5

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 7 hráčů):
1.Šafářová Anna Marie (CZE) 6, 2.Konjata Václav (CZE) 6, 3.Šafářová Mag­dalé­na (CZE) 5

17. ročník – 19.–25. 8. 2018 – „Festival – Plzeň 2018“ – 46 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 26 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.Eret Jonáš (CZE) 7, 2.Hába Zdeněk (CZE) 6,5, 3.Palek Miroslav (GER) 6

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 12 hráčů):
1.Janouš M.(CZE) 6,5, 2.Škoda Jiří (CZE) 5,5, 3.Mastný Theodor (CZE) 4

tur­naj C (bleskový tur­naj – 8 hráčů):
1.GM Štoček Jiří (CZE) 13,5, 2.Hájek Jiří (CZE) 9,5, 3.Holý Fil­ip (CZE) 9,5

16. ročník – 20.–26. 8. 2017 – „Festival – Plzeň 2017“ – 65 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 36 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.GM Neu­man P.(CZE) 7,5, 2.Simet M.(CZE) 6,5, 3.Klement L.(CZE) 6,5

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 10 hráčů):
1.Janouš M.(CZE) 6, 2.Šťastný Jo.(CZE) 5,5, 3.Šťastný Ji.(CZE) 5,5

tur­naj C (bleskový tur­naj – 19 hráčů):
1.Klement L.(CZE) 13, 2.GM Štoček J.(CZE) 11, 3.Hájek J.(CZE) 10

15. ročník – 14.–20. 8. 2016 – „Festival – Plzeň 2016“ – 56 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 31 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.Hába Z.(CZE) 7, 2.Eret J.(CZE) 7, 3.Palek M.(GER) 6,5

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 9 hráčů):
1.Jelínek O.(CZE) 7,5, 2.Langmajer J.(CZE) 6,5, 3.Šeterle M.(CZE) 5

tur­naj C (bleskový tur­naj – 16 hráčů):
1.Holý F.(CZE) 13, 2.Hájek J. (CZE) 13, 3.Hába Z.(CZE) 12,5

14. ročník – 17.–24. 8. 2015 – „Festival – Plzeň 2015“ – 66 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 38 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.Hába Z.(CZE) 8, 2.Palek M.(GER) 7,5, 3.Simet M.(CZE) 7

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 13 hráčů):
1.Eret M.(CZE) 6, 2.Eret J.(CZE) 6, 3.Simet M.(CZE) 6

tur­naj C (bleskový tur­naj – 15 hráčů):
1.Klement L.(CZE) 14, 2.Eret M.(CZE) 12, 3.Eret J.(CZE) 12

13. ročník – 16.–23. 8. 2014 – „Festival INGEM – Plzeň 2014“ – 121 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 64 hráčů ze 3 fed­er­ací):
1.IM Plis­ch­ki S.(GER) 7,5, 2. IM Chudi­novskikh A. (RUS) 7, 3. FM Bar­toš J. (CZE) 6,5

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu – 30 hráčů):
1.Eret J.(CZE) 6,5, 2.Eret M.(CZE) 6, 3.Skýpala O. (CZE) 5,5

tur­naj C (bleskový tur­naj – 27 hráčů ze 2 fed­er­ací):
1.IM Plis­ch­ki S.(GER) 13, 2.GM Štoček J.(CZE) 11,5, 3.Klement L.(CZE) 10,5

12. ročník – 17.–24. 8. 2013 – „Festival INGEM – Plzeň 2013“ – 139 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 78 hráčů ze 4 fed­er­ací):
1. GM Neu­man P.(CZE): 7,5, 2. IM Plis­ch­ki S(GER) 6,5, 3. IM Chudi­novskikh A.(RUS) 6,5, 4. Sabuk P.(POL) 6,5, 5. IM Kireev A.(RUS) 6,5, 6. Siem­bab B.(POL) 6,5, 7. Vlasák L.(CZE) 6, 8. Hába Z.(CZE) 6, 9. Folk P.(CZE) 6, 10. Šimůnek F.(CZE) 6

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu ‑30 hráčů):
1.Truksa V.(CZE) 6, 2.Kovařík M.(CZE) 5,5, 3. Stančík J.(CZE) 5

tur­naj C (bleskový tur­naj – 31 hráčů ze 3 fed­er­ací):
1.GM Štoček J.(CZE) 11,5, 2. Kourousis E. (GRE) 10, 3. Janoušek P. (CZE) 10

11. ročník – 18. – 25. 8. 2012 – „Festival INGEM – Plzeň 2012“ – 114 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 60 hráčů z 8 fed­er­ací):
1.IM Neu­man P.(CZE) 7, 2.IM Plis­ch­ki S.(GER) 6,5, 3.Hába Z.(CZE) 6,5, 4. IM Chudi­novs­kich Alexan­der (RUS)6,5. 5.Vlasák L.(CZE) 6,5, 6.Bartoš J.(CZE) 6,5, 7.Mukašev A (KAZ) 6,5, 8.IM Kireev A
(RUS) 6, 9.IM Piankov E.(UKR) 6, 10.Večeřa P. (CZE) 5,5

tur­naj B (tur­naj mládeže v rapid šachu– 16 hráčů):
1.Kopřiva M.(CZE) 6, 2.Seják M.(CZE) 5,5, 3.Vašíček M.(CZE) 5

tur­naj C (bleskový tur­naj – 38 hráčů z 5 fed­er­ací):
1. IM Neu­man P.(CZE) 13, 2. Kourousis E.(GRE) 12,5, 3.Kireev A.(RUS) 12

10. ročník – 14. – 22. 8. 2004 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2004“ – 233 účastníků

tur­naj A (mez­inárod­ní OPEN tur­naj – 108 hráčů z 8 fed­er­ací):
1.IM Beres­cu A.(ROM) 7,5, 2.IM Cvek R.(CZE) 7, 3. FM Heinzel O.(GER) 7

tur­naj B: (OPEN tur­naj juniorů – 39 hráčů):
1.Palková K.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 6,5, 3.Balhar J.(CZE) 6,5

tur­naj C: (národ­ní OPEN tur­naj dospělých – 40 hráčů):
1.Háva J.(CZE) 7, 2.Rouč M.(CZE) 7, 3.Černý V.(CZE) 6,5

tur­naj D: (tur­naj mládeže v rapid šachu – 12 hráčů):
1.Palková K.(CZE) 6,5

tur­naj E: (bleskový tur­naj — 34 hráčů):
1.IM Gajew­s­ki G.(POL) 12.

9. ročník – 16. – 24. 8. 2003 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2003“ – 261 účastníků

tur­naj A: (Mis­tro­vství Čech mužů 2003 – mez­inárod­ní OPEN tur­naj dospělých – 115 hráčů z 8 fed­er­ací):
1.GM Hába P.(CZE) 7, 2.GM Jansa V.(CZE) 7, 3.IM Michálek J.(CZE) 7

tur­naj B: (OPEN tur­naj juniorů – 42 hráčů):
1.Petera L.(CZE) 7, 2.Kubát M.(CZE) 7, 3.Šimůnek F.(CZE) 6,5

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospělých – 49 hráčů):
1.Lexa J.(CZE) 7, 2.Vevera R.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

tur­naj D: (tur­naj mládeže v rapid šachu – 20 hráčů):
1.Vrána J. 6

tur­naj E: (tur­naj nereg­istrovaných – 5 hráčů):
1.Vileta S. 4

tur­naj F: (bleskový tur­naj – 30 hráčů):
1.Štoček J. 11

8. ročník – 17. – 25. 8. 2002 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2002“

8. ročník fes­ti­valu byl z důvo­du povodňové situ­ace v areálu Stř­eleck­ého sta­dionu tři dny před zahá­jením odvolán.

7. ročník – 18. – 26. 8. 2001 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2001“ – 214 účastníků

exhibiční přá­tel­ské zápasy: Štoček – Movs­es­jan 2,5 – 1,5, Hagarová — Krup­ková 2,5 – 1,5

tur­naj A: (Mis­tro­vství Čech mužů 2001 – mez­inárod­ní OPEN tur­naj dospělých – 112 hráčů z 7 fed­er­ací):
1.IM Tol­stich N.(RUS) 7,5, 2.GM Vokáč M.(CZE) 7, 3.IM Gross D.(CZE) 7

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 66 hráčů):
1.Marouš R.(CZE) 7,5, 2.Straka V.(CZE) 7,5, 3.Schwarz M.(CZE) 7

tur­naj C: (národ­ní OPEN tur­naj dospělých – 32 hráčů):
1.Bachmann W.(GER) 7,5, 2.Soukup A.(CZE) 7, 3.Goldobin T.(CZE) 6,5

6. ročník – 19. – 27. 8. 2000 – „Festival Schneider Bohemia – Plzeň 2000“ – 251 účastníků

exhibiční přá­tel­ský zápas: Bab­u­la – Štoček 2 – 2 (v par­tiích hraných zrych­leným tem­pem 1–1, 1–1, 2–0)

tur­naj A: (Mis­tro­vství Čech mužů 2000 – mez­inárod­ní OPEN tur­naj dospělých – 146 hráčů z 11 fed­er­ací):
1.GM Vokáč M.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 7, 3.IM Konop­ka M.(CZE) 7

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 64 hráčů):
1.Pecina O.(CZE) 7, 2.Fikr L.(CZE) 7, 3.Hrouza O.(CZE) 7

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospělých – 39 hráčů):
1.Adámek F.(CZE) 7, 2.Nold M.(GER) 6,5, 3.Šmíd M.(CZE) 6,5

5. ročník – 16. – 22. 8. 1999 – „Junior festival Schneider Bohemia – Plzeň 99“ – 160 účastníků

tur­naj A: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj juniorů – 26 hráčů):
1.Jüptner J.(CZE) 6,5, 2.Vágner T.(CZE) 6, 3.Bernášek J. (CZE) 6

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 54 hráčů):
1. Galíček S. (CZE) 7, 2. Studnič­ka T.(CZE) 7, 3.Příborský I.(CZE) 6,5

tur­naj C: (Mis­tro­vství Čech mužů 1999 – mez­inárod­ní OPEN tur­naj dospělých – 54 hráčů):
1.Konopka M.(CZE) 7, 2.Polák T.(CZE) 7, 3.Doležal R. jr.(CZE) 6,5

tur­naj D: (národ­ní OPEN tur­naj dospělých – 26 hráčů):
1.Liška J.(CZE) 7, 2.Adámek F.(CZE) 7, 3.Fuchs F.(CZE) 7

4. ročník – 17. – 23. 8. 1998 – „Junior festival – Plzeň 98“ – 150 účastníků

tur­naj A: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj juniorů – 48 hráčů z 8 fed­er­ací):
1.Solodovnichenko Y.(UKR) 7,5, 2.Šimáček P.(CZE) 7, 3.Starostits I.(LAT) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 60 hráčů z 6 fed­er­ací):
1.Kit P.(BLR) 8, 2.Surňák P.(CZE) 7,5, 3.Balín J.(CZE) 7

tur­naj C: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj– 42 hráčů z 8 fed­er­ací):
1.Mirumian V.(ARM) 7,5, 2.Stets D.(UKR) 6,5, 3.Kozlov O.(RUS) 6,5

tur­naj D: (národ­ní OPEN tur­naj dospělých – 27 hráčů ze 4 fed­er­ací):
1.Tokmatchev G.(RUS) 6,5, 2.Cvikl M.(CZE) 6,5, 3.Kovařík J.(CZE) 6,5

3. ročník – 18. – 24. 8. 1997 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 97“ – 131 účastníků

tur­naj A: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj juniorů – 48 hráčů z 5 fed­er­ací):
1.IM Štoček J.(CZE) 8, 2.IM Skatchkov P.(RUS) 6,5, 3.Johansen M.(DEN) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 57 hráčů):
1.Valenz M.(CZE) 7, 2.Balín J.(CZE) 6,5, 3.Mrnka J.(CZE) 6,5

tur­naj C: (OPEN tur­naj dospělých – 26 hráčů):
1.Markov J.(RUS) 9, 2.Rybák M.(CZE) 7, 3.Cvikl M.(CZE) 5,5

2. ročník – 19. – 25. 8. 1996 – „Junior festival Komerční banky – Plzeň 96“ – 78 účastníků

tur­naj A: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj juniorů – 39 hráčů ze 3 fed­er­ací):
1.Doležal R.(CZE) 7, 2.Vávra P.(CZE) 6,5, 3.Šoln P.(SLO) 6,5

tur­naj B: (národ­ní OPEN tur­naj juniorů – 39 hráčů):
1.Herskovič R.(CZE): 7,5, 2.Viták P.(CZE) 6,5, 3.Batelková L.(CZE) 6,5

1. ročník 20. 26. 8. 1995 „Junior festival Komerční banky – Plzeň 95“ – 75 účastníků

tur­naj A: (mez­inárod­ní OPEN tur­naj juniorů – 32 hráčů z 6 fed­er­ací):
1.Šoln P.(SLO) 7,5, 2.Fuksík J.(CZE) 6,5, 3.Petek Pa. (SLO) 6

tur­naj B: (OPEN tur­naj juniorů – 43 hráčů):
1.Novák P.(CZE) 7,5, 2.Blecha M.(CZE) 7, 3.Brudnová J.(CZE) 6,5